Finansowanie przedsiębiorstw – przewaga instytucji pozabankowych nad bankami

Przedsiębiorca poszukujący dodatkowego finansowania musi podjąć wiele ważnych decyzji, z których każda może mieć decydujący wpływ na los jego firmy. Jedną z najważniejszych kwestii jest wybór właściwej instytucji, z której wsparcia finansowego skorzysta.

Jak znaleźć odpowiednie źródło finansowania?

Wybierając źródło finansowania należy wziąć pod uwagę nie tylko warunki zobowiązania, ale także wiarygodność firmy, koszty dodatkowe oraz opinie dotychczasowych klientów. Większość przedsiębiorców w obliczu nagłej potrzeby gotówki bez wahania zwraca się do banku. To właśnie te instytucje finansowe kojarzą nam się ze stabilnością, bezpieczeństwem i możliwością uzyskania dużej kwoty na niezbędne wydatki.

Tymczasem nie tylko banki oferują na polskim rynku zobowiązania finansowe przeznaczone dla przedsiębiorców. Dodatkowe pieniądze można uzyskać także od instytucji pozabankowych, często na dużo bardziej atrakcyjnych warunkach. Takie firmy umożliwiają przedsiębiorcom zdobycie dodatkowych środków w od kilkudziesięciu do kilku milionów złotych, z przeznaczeniem na dowolny cel.

Instytucje pozabankowe – dlaczego warto?

Pożyczki pozabankowe na polskim rynku cieszą się coraz lepszą opinią. Z roku na rok wzrasta liczba przedsiębiorców, którzy decydują się podjęcie takiego zobowiązania. Oferta pozabankowych pożyczek dla biznesu jest coraz bogatsza, a swoją atrakcyjnością często przewyższa finansowanie oferowane przez bank. Często takie pożyczki są także dużo łatwiejsze do uzyskania, np. dla osób, które w banku spotkały się z odmową ze względu na negatywny wpis w Biurze Informacji Kredytowej.

Zobowiązania oferowane przez instytucje pozabankowe cechują się zazwyczaj ograniczoną liczbą formalności, dzięki której nie tylko otrzymujemy pieniądze dużo szybciej niż w banku, ale także nie musimy w żaden sposób uzasadniać naszej potrzeby uzyskania dodatkowej gotówki ani przedstawiać planów na jej wykorzystanie.

Dodaj komentarz