Jak poradzić sobie z egzekucją komorniczą i zadłużeniem?

Niespodziewane problemy finansowe firmy to zawsze duży problem dla jej właściciela. Uporanie się z kłopotami wymagać może od niego nie tylko umiejętności efektywnego zarządzania budżetem, ale często także dodatkowej gotówki na bieżące wydatki.

Nie ignoruj zadłużenia 

Unikanie kontaktu z wierzycielem i przyjęcie postawy typu: „jakoś to będzie” mogą stanowić sporą przeszkodę na drodze ku uporaniu się z finansowymi tarapatami. Niestety żadne długi same nie znikną, a wszystkie podjęte dotąd zobowiązania trzeba będzie kiedyś spłacić. Udawanie, że zadłużenie nie istnieje sprawia jedynie, że jego wysokość cały czas rośnie wraz z naliczaniem odsetek karnych.

Komornik ma prawo wyegzekwować od nas zaległą należność w momencie, kiedy spóźniamy się z jej spłatą. Tymczasem podjęcie negocjacji z wierzycielem, jeszcze zanim zawita on w nasze progi, pozwala nam uniknąć wielu nieprzyjemnych konsekwencji, np. zajęcia naszego mienia. Porozmawianie z wierzycielem pozwala nam opracować odpowiednią strategię, która może poskutkować wybrnięciem z problemów finansowych.

 

Problemy z płynnością finansową

Wiele firm zmaga się z tymczasowymi problemami finansowymi, które są powodowane np. zatorami płatniczymi czy nadmierną biurokracją. W takich chwilach dodatkowy zastrzyk gotówki mógłby okazać się kluczowym czynnikiem w uniknięciu egzekucji komorniczej, ponieważ dzięki niemu firma odzyska płynność finansową i stanie na nogi. Niestety banki niechętnie udzielają swoich kredytów przedsiębiorcom w trudnej sytuacji finansowej, w dodatku zobowiązanie tego rodzaju obwarowane jest szeregiem rozmaitych formalności do spełnienia. Z pomocą w takich chwilach przychodzą nam pożyczki pozabankowe dla przedsiębiorców. Dlaczego warto skorzystać z podobnych usług? Pozwala ono na zdobycie dodatkowych środków finansowych, które mogą pozwolić przedsiębiorcy wydostać się z trudnej sytuacji finansowej. Dodatkowo, oferta firm reprezentujących sektor pożyczek pozabankowych jest często dopasowana do potrzeb przedsiębiorców, którzy chwilowo utracili płynność finansowania i potrzebują szybkiego zastrzyku gotówki. Prywatne firmy pożyczkowe zazwyczaj nie sprawdzają historii kredytowej klientów.

Dodaj komentarz