Jak wyjść z BIK dzięki pożyczkom pozabankowym

Każdy dzień opóźnienia w spłacie naszego zobowiązania finansowego może zostać odnotowany w bazie i poskutkować utrudnieniami przy podejmowaniu kolejnego kredytu. Tymczasem wyjście z BIK nie jest tak łatwe, jak trafienie do tej bazy. Na szczęście mogą nam w tym pomóc… pożyczki pozabankowe.

Jestem w BIK – czym to grozi?

BIK gromadzi informacje o historii kredytowej danego konsumenta – to właśnie z nich korzystają banki w momencie podejmowania decyzji kredytowej. Osoba z negatywnym wpisem w bazie w oczach wielu instytucji finansowych staje się klientem podwyższonego ryzyka. Tego typu konsument może spotkać się z trudnościami przy zakupach na raty, w momencie podejmowania kredytu hipotecznego czy nawet w przypadku podpisywania umowy abonamentowej. Wpis w BIK uniemożliwia także podjęcie kredytu na rozwój własnej działalności. 

Wyjście z BIK – jak to zrobić?

Niestety usunięcie jakichkolwiek informacji z Biura Informacji Kredytowej jest niemożliwe, ponieważ BIK to tylko administrator danych przekazywanych przez banki i SKOK-i. Z tego powodu przy „czyszczeniu” naszej historii kredytowej musimy skontaktować się właśnie z tą instytucją, w której podjęliśmy zobowiązanie skutkujące negatywnym wpisem. Tylko wierzyciel ma prawo usunąć bądź poprawić daną informację, ale warunkiem wprowadzenia takich zmian w rejestrze jest całkowita spłata swojego zadłużenia.

Pomóc nam w tym mogą firmy pozabankowe, które często kierują swoje oferty również do osób posiadających negatywne wpisy w bazach. Dodatkowe wsparcie finansowe pozwoli nam spłacić zaległe zobowiązanie, dzięki czemu będziemy mogli podjąć rozmowy dotyczące usunięcia niepochlebnych wpisów. Wyjście z BIK jest jednak dużo trudniejsze niż trafienie do tego rejestru, dlatego z pożyczki pozabankowej najlepiej skorzystać w chwili, gdy zdamy sobie sprawę, że nie mamy środków na spłatę bieżących zobowiązań. W ten sposób możemy w prosty i szybki sposób uzyskać pieniądze na spłatę rachunku czy raty kredytu, co zaoszczędzi nam przykrych konsekwencji posiadania negatywnych wpisów w BIK i pozwoli rozłożyć swoje zobowiązania finansowe na raty dogodne do spłaty.

Dodaj komentarz