Mocne i słabe strony instytucji pozabankowych w Polsce

Instytucje pozabankowe cieszą się coraz większą popularnością wśród polskiego społeczeństwa. Pożyczki to coraz częściej wybierane źródło finansowania nie tylko domowych wydatków, ale także nowych inwestycji.

Mocne strony

 Z roku na rok banki coraz bardziej zaostrzają warunki, na podstawie których udzielane są zobowiązania finansowe. Do ubiegania się o kredyt potrzebne jest nie tylko udokumentowane źródło dochodu, ale także odpowiedni wiek i stabilna sytuacja finansowa. Konsumenci odsyłani z kwitkiem przez banki coraz częściej korzystają z usług firm pożyczkowych, które oferują finansowanie osobom w różnym przedziale wiekowym, a także akceptują różne źródła dochodu.

 Pożyczki pozabankowe to również doskonałe źródło finansowania dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność bądź potrzebują środków na jej rozwój. W obliczu takiej sytuacji banki często odmawiają udzielenia im kredytu, ze względu na możliwe problemy z jego spłatą. Instytucje pozabankowe wykazują zrozumienie dla trudnej sytuacji właścicieli firm i chętnie angażują środki we wsparcie polskich przedsiębiorstw. Jedną z tego typu firm pożyczkowych jest np. Monument Fund – marka, która udziela zobowiązań w kwocie nawet 5 000 000 zł z zabezpieczeniem w formie nieruchomości.

 Słabe strony

 Dotychczas największymi wadami pożyczek pozabankowych był stosunkowo krótki okres kredytowania oraz niewielka kwota maksymalna tego typu zobowiązań. Obecnie oferta polskich pożyczkodawców uległa znacznemu rozszerzeniu – na rynku dostępne są produkty krótkoterminowe oraz pożyczki ratalne, a polscy pożyczkodawcy oferują zarówno pożyczki dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców.

 Wśród polskiego społeczeństwa panuje opinia, że największą wadą pożyczek pozabankowych jest koszt tego typu zobowiązań. Do tej pory część dostępnych na rynku produktów finansowych obarczona była wysokim oprocentowaniem, a nieuważnemu klientowi ciężko było odnaleźć uczciwego pożyczkodawcę wśród tej mnogości zobowiązań dostępnych na rynku. Wejście w życie ustawy antylichwiarskiej sprawiło, że obecnie koszty pożyczek są bardzo ograniczone, a podejmowanie tego typu zobowiązań stało się atrakcyjną alternatywą dla kredytów bankowych.

 Instytucje pozabankowe – czy warto z nich korzystać?

 Pożyczka podjęta na rynku pozabankowym to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na szybkim otrzymaniu dodatkowych środków, np. na spłatę bieżących zobowiązań czy na zyskowną inwestycje. Korzystanie z tego typu produktów finansowych pozwala uzyskać gotówkę bez zbędnych formalności także tym osobom, które nie spełniają rygorystycznych warunków banków.

Dodaj komentarz

Threesome
Anal
Orgy
Creampie
Anal
Blowjob
Creampie
Creampie
Orgy
Anal
Blowjob