Możliwe formy spłaty pożyczki w instytucjach pozabankowych

Przy podejmowaniu pożyczki najwięcej uwagi poświęcamy całkowitej kwocie zobowiązania, jego oprocentowaniu oraz ilości rat. Tymczasem pozornie nieistotna kwestia formy spłaty pożyczki może mieć ogromny wpływ na naszą sytuację finansową przez cały okres trwania zobowiązania.

Pożyczka z jednorazową spłatą

 Pożyczka z jednorazową spłatą to rozwiązanie, które dotyczy przede wszystkim krótkoterminowych pożyczek przeznaczonych dla prywatnych konsumentów. Charakteryzuje ją stosunkowo niska kwota zobowiązania, dzięki której pożyczkobiorca jest w stanie spłacić całą pożyczkę za jednym zamachem bez uszczerbku na swoim domowym budżecie.

 Raty równe

 Raty o równej wielkości to najczęściej oferowana forma spłaty pożyczki na polskim rynku pozabankowym, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla przedsiębiorców. Równe raty pozwalają na dokładne rozplanowanie miesięcznych wydatków – to dobre rozwiązanie dla osób o stałym przychodzie, które lubią mieć kontrolę nad swoimi wydatkami. Niestety tego rodzaju zobowiązanie może okazać się trudne do spłaty dla firm, które dysponują ograniczonym budżetem ze względu na inwestycje w rozwój.

 Raty balonowe

 Zobowiązanie oparte na ratach balonowych to takie, w którym klient początkowo spłaca jedynie odsetki, a dopiero w końcowym okresie oddaje całą kwotę pożyczki. Tego typu rozwiązanie jest niezmiernie korzystne dla firm, które planują duże inwestycje, mające przynieść zysk dopiero po upłynięciu określonego czasu. Dzięki ratom balonowym przedsiębiorca uzyskuje środki na sfinansowanie swoich planów i może cieszyć się niską ratą w początkowym okresie kredytowania.

 Firmy pożyczkowe, które działają na polskim rynku pozabankowym, najczęściej umożliwiają swoim klientom podjęcie pożyczki z jednorazową spłatą bądź ze spłatą w formie równych rat. Tymczasem dla przedsiębiorcy dużo korzystniejszą formą spłaty mogą okazać się raty balonowe, które wśród ofert polskich firm pożyczkowych stanowią dużą rzadkość. Taką formę spłaty oferuje niewielu pożyczkodawców na polskim rynku. Wśród nich jest marka Monument Fund, która umożliwia właścicielom firm oraz osobom chcącym rozpocząć działalność gospodarczą, podjęcie pożyczki w kwocie od 50 000 do 5 000 000 zł ze spłatą właśnie w formie rat balonowych.

Dodaj komentarz