Rodzaje kredytów dla firm

Osoby, które posiadają własną firmę, często stają przed problemem znalezienia źródła finansowania dla inwestycji w rozwój swojego biznesu bądź pozyskania dodatkowych środków na bieżące wydatki. W takiej chwili przedsiębiorcy zazwyczaj sięgają po pomoc w postaci kredytu. Jakie rodzaje kredytów dla firm dostępne są na polskim rynku?

Kredyt inwestycyjny

Najpopularniejszym kredytem dla firm na polskim rynku jest obecnie kredyt inwestycyjny. Służy on finansowaniu inwestycji, które planuje przedsiębiorca w ramach rozwoju swojej firmy. Środki pozyskane w taki sposób przeznaczamy najczęściej na wyposażenie, np. wymianę maszyn czy komputerów na nowsze, a także na restrukturyzację przedsiębiorstwa. Każdy przedsiębiorca, który ubiega się o zobowiązanie finansowe tego rodzaju, musi przedstawić w banku odpowiedni wniosek, a także profesjonalny biznesplan, który uzasadni trafność takiej inwestycji.

 

Kredyt obrotowy

Kredyt obrotowy to zobowiązanie, które przeznaczone jest do finansowania codziennych potrzeb firmy. Polega na udostępnieniu przez bank limitu środków, z których przedsiębiorca może korzystać w momencie braku gotówki. To dobre rozwiązanie na przykład w momencie, kiedy musimy wypłacić wynagrodzenia naszym pracownikom, a kontrahenci spóźniają się z uregulowaniem płatności. Warunki spłaty kredytu obrotowego ustalane są indywidualnie z pracownikiem banku na drodze negocjacji.

 

Pożyczka pozabankowa

Innym źródłem finansowania, które może nam pomóc realizować założone cele biznesowe, jest pożyczka pozabankowa. Takie zobowiązanie podjąć można np. w Monument Fund, uzyskując w ten sposób od 50 000 zł do 5 000 000 zł na inwestycje w rozwój własnego przedsiębiorstwa. Pozabankowe kredyty dla firm charakteryzuje minimalna liczba formalności oraz szybkość pozyskania środków. Zaletą takiego źródła finansowania jest także możliwość uzyskania gotówki na dowolny cel oraz zaproponowanie planu spłaty, który nam odpowiada najbardziej.

Dodaj komentarz