Skończyłem 70 lat i szukam pieniędzy na rozwój firmy…

Rozwój własnego biznesu wymaga nakładów finansowych, które często przekraczają kwotę zgromadzonych oszczędności. Niestety przedsiębiorstwa prowadzone przez osoby po 70 roku życia mogą mieć problem z uzyskaniem tego typu finansowania. Gdzie senior może pozyskać dodatkowe środki na rozwój swojej firmy?

Banki unikają seniorów?

Większość banków stosuje kryterium wieku przy udzielaniu swoich zobowiązań, także tych przeznaczonych dla firm. Zwykle zakłada ono, że maksymalny wiek przedsiębiorcy w dniu spłaty ostatniej raty nie może przekroczyć 70-75 lat. Tego typu warunek wyklucza osoby po 70 roku życia, które zamierzają otworzyć własną działalność gospodarczą np. w ramach pozyskania dodatkowego źródła dochodu na emeryturze. Niestety również rządowe programy pomocowe czy dotacje unijne stawiają na osoby w wieku produkcyjnym i próżno szukać na rynku takiego zobowiązania, które byłoby łatwo dostępne dla seniorów.

Tymczasem osoby po 70 roku życia także potrafią prężnie działać w biznesie i prowadzić dochodowe przedsiębiorstwa. Niestety do założenia wymarzonej działalności potrzebne są środki na jej start. Również istniejące na rynku firmy potrzebują czasem dodatkowego zastrzyku gotówki, który przedsiębiorca przeznacza na spłatę bieżących zobowiązań bądź inwestycje, które zwiększają wartość marki na rynku. Brak możliwości pozyskania finansowania tego typu dodatkowych inwestycji znacznie ogranicza możliwości rozwoju takich przedsiębiorstw i „podcina skrzydła” ich właścicielom.

Pożyczki dla seniorów

Firmy pożyczkowe, które udzielają zobowiązań przedsiębiorcom, rzadko kierują się kryterium wieku. Pożyczkodawcy zdają sobie sprawę, że w parze z wiekiem idzie bogate doświadczenie, dlatego chętnie dofinansowują także starsze osoby. To właśnie pożyczki pozabankowe stanowią najwygodniejszą możliwość pozyskania dodatkowych środków dla seniorów prowadzących firmę bądź planujących założyć działalność gospodarczą. Jedną z firm, która udziela tego typu zobowiązań, jest Monument Fund – pożyczkodawca, który nie kieruje się żadnymi limitami wiekowymi. Oferuje on od 50 000 do 5 000 000 zł na okres nawet do 18 miesięcy. Pożyczki dla seniorów w Monument Fund to zobowiązania udzielane na dowolny cel – można je zainwestować w rozwój firmy lub przeznaczyć na spłatę bieżących zobowiązań.

Dodaj komentarz